- HİZMETLERİMİZ -
Bireysel Psikoterapi
İlişkiler & Evlilik (Çift terapisi)
Hücum Terapisi
Anne & Baba Danışmanlığı
Vajinismus
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite
Çocuklarda Yeme Sorunu
Alt Islatma (Enurezis)
Davranış Problemleri
Konuşma Problemleri
Kardeş Kıskançlığı
Ergenlik Dönemi Sorunları
Okul Korkusu
Çocuk Gelişimi Değerlendirme
Ders Başarısızlığı

- YAZILARIM -
ANASAYFA        HAKKIMIZDA        RANDEVU       İLETİŞİM
 
Hücum Terapisi

Hücum Terapisi

Yoğunlaştırılmış Psikoterapi programı (Hücum Terapisi) daha çok çocukluktan bu yana kişilik yapılanmasını kapsayan sorunlarda uygulanır. Sıkıştırılmış bir terapi programıdır.

Sabah 11:00 akşam 16:00 arası günde 5 saat süren bu yoğun program, 5 gün boyunca uygulanır. Bu programın 1 günü, yaklaşık olarak 2 aylık standart terapi sürecine eşittir.

Hücum Terapisini gerektiren durumlar şunlardır

– Çocukluktan bu güne tüm kişilik yapılanmasının incelendiği köklü problemlerde.

– Yaşamın anlamının sorgulandığı (Ben kimim, neye inanıyorum, bu hayatın bir anlamı var mı?) varoluşsal sorunlarda.

– Duygusal, ruhsal olgunlaşmayı ve ruhsal tekamülü gerektiren durumlarda.

-Kronikleşen sorunların, kısa sürede çözümlenmesinde.

 

Hücum Terapisinde Yoğun Olarak Uygulanan Tekniklerden Bazıları

Bireysel Terapi: Hücum terapisi içerisinda danışanlarımızla bire bir yaptığımız seanslardır. 5 gün boyunca günde 3-4 seanstan ibarettir. Dinamik, varoluşçu, bil-davranışçı tekniklerin tamamı zamana, kişiye ve duruma uygun esnek bir yaklaşımla bütüncül perspektifte uygulanır.

 Oto -Trans: Klasik bilinen transın yanı sıra, bizim geliştirdiğimiz özel bazı tekniklerle transı, (sinema terapisi dahil) hücum terapisinin tamamında kullanırız. Yine hücum terapisi içerisinde amaç danışanlarımıza bilinen transı (OTO-TRANS) kendi kendilerine uygulayabilecekleri bilgisel ve duygusal beceriyi kazandırmaktır. Bu sayede kişi kendisi ve çevresi üzerinde güçlü etkiler uyandırabilir

 Sineterapi: Hücum terapi içerisinde özel bir teknik ile (Bu bizim geliştirdiğimiz, dünyadaki kullanımından farklı bir yöntemdir.) sinema filmlerinin izletilmesi esasına dayalı bir yöntemdir. Burada filmler analiz edilmez, izleyen danışana müdahale edilmez. Ancak geliştirdiğimiz yöntem sayesinde, danışanlarımızda çok güçlü ve kalıcı etkiler uyandırması sağlanır.

 

 

 

 

Uyarı: Merkezimizde hiçbir tıbbi müdahale yapılmamaktadır. Yukarıdaki yazılar, bilgilendirmek amacıyla yazılmıştır. Terapi duyugsal ruhsal bir eğitim ve gelişim sürecidir.

Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:7 Kat:4 Bafra SAMSUN - info@kozapsikolog.com