- HİZMETLERİMİZ -
Bireysel Psikoterapi
İlişkiler & Evlilik (Çift terapisi)
Hücum Terapisi
Anne & Baba Danışmanlığı
Vajinismus
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite
Çocuklarda Yeme Sorunu
Alt Islatma (Enurezis)
Davranış Problemleri
Konuşma Problemleri
Kardeş Kıskançlığı
Ergenlik Dönemi Sorunları
Okul Korkusu
Çocuk Gelişimi Değerlendirme
Ders Başarısızlığı

- YAZILARIM -
ANASAYFA        HAKKIMIZDA        RANDEVU       İLETİŞİM
 
İlişkiler & Evlilik (Çift terapisi)

Her erkek ve kadının zihninde ilişki/evlilik öncesinde zihinlerinde çocukluklarından bugüne oluşmuş birlikteliğe dair bir resim vardır. Her iki tarafın da birbirinden kendi arzuları doğrultusunda beklentileri vardır. İlişki öncesinde, birbirlerini gerçek kişilikleriyle tanımak, görmek yerine zihinlerindeki "ideal eş" resmi ile yaklaşmış iseler, eşlerini gerçek anlamda  tanımamışlardır diyebiliriz, ilişki ile birlikte büyük hayal kırıklığı yaşanabilir. Ve çiftler arasında çatışmalar, büyüyen sorunlar yaşanmasına sebep olabilir..

İlişki/Evlilik terapisine başvuran çiftlerin birbirinden beklentileri vardır. Herkesin kendi beklentilerinin gerçekleşmesi yönünde arzusu vardır. Ancak hangi ilişkide olursa olsun, ilişkiyi sürdürmek için çiftlerin orta yolu bulmaları önemlidir.. Sadece kişinin beklentilerinin gerçekleşmesi değil, aynı zaman da kendisinin de eşinin beklentilerini yerine getirmesi çifti birbirine yaklaştırır. Sevgi, birbirine emek vererek büyür..

İlişkide iki kişi vardır, ve ikisi de aynı geminin içindedirler, biri mutlu olmadan diğerine mutluluk veremez.. Çift terapisinde amaç eşlerden birinin haklılığını ispat etmek değil, her ikisinin de mutlu, huzurlu ve güven dolu yuva ortamını sağlayarak ilişkilerini sürdürebilecekleri bir ortak yol bulmalarını sağlamaktır.

Evlilik birbirine uyumlanmaktır.. Mutlu bir ilişkiye sahip olmanız dileğiyle,

                                        Uzman Psikolog Fatma Taşkıran

 

Yazılarım Bölümü'nden "Evlilikle İlgili Altın Kurallar" isimli Yazıya  ulaşmak için

http://www.kozapsikolog.com/haberDevam.aspx?id=29

Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:7 Kat:4 Bafra SAMSUN - info@kozapsikolog.com